piątek, 29 kwietnia 2011

Ślub William i Kate

Jak pewnie wiecie dzisiaj jest ślub księcia Walii Wilama z Kat Middleton. Stardoll także gratuluje nowożeńcom :)


Porządek ceremonii ślubnej w Opactwie Westminsterskim ujawnia, że Kate Middleton nie będzie ślubowała księciu Williamowi posłuszeństwa (od tego elementu ślubowania odstąpiła też w 1981 r. lady Diana). Kate Middleton przyrzeknie mężowi "miłość, pocieszenie, szacunek i wsparcie, w chorobie i zdrowiu".

Na wejście panny młodej zostanie odśpiewany psalm skomponowany z okazji ślubu Edwarda VII w 1902 r. Gości w Opactwie będzie ok. 1,9 tys., w tym ok. 50 głów państw. Centralną nawę przybrano zielenią tworząc rodzaj baldachimu. Od kilku dni Opactwo jest zamknięte dla zwiedzających.

Ślub księcia Williama i Kate Middleton jest także okazją do przetestowania sprzętu, nagłośnienia i oświetlenia przed diamentowym jubileuszem Elżbiety II w 2012 r.

Organizacja zajmująca się promocją Londynu VisitLondon przewiduje, że do brytyjskiej metropolii z okazji ślubu wnuka Elżbiety II przyjedzie ok. 600 tys. turystów. Niektórzy od kilku dni koczują w namiotach, by zająć najlepsze miejsca. Wzdłuż trasy przejazdu młodej pary liczne telewizje ustawiły wozy transmisyjne.

Pełna lista gości zaproszonych do Opactwa Westminsterskiego i na bankiet do Pałacu Buckingham jest tajna, z obawy, że mogą się na niej znajdować inni niepożądani goście. Znane są natomiast nazwiska celebrytów, którzy mają wziąć udział w ceremonii.

1 komentarz:

guma_do_zucia pisze...

Bardzo fajny i ciekawy artykuł.